WiFi internet

maxcomp wifiSlužby – WIFI internet

Jako servisní firma Vám rádi pomůžeme nakonfigurovat internet od jakéhokoliv providera internetového připojení, včetně pevných linek, optických sítí nebo WIFI providerů.

Pro orientační informaci ohledně kvality a rychlosti připojení doporučujeme volně přístupnou aplikaci  http://www.speedtest.net/.  Proměření si proveďte vícekrát pro ověření stability připojení.

 

 

 

Naše doporučení

Obecně můžeme doporučit internet vedený kabelem, ať už ADSL, VDSL nebo DSL jako spolehlivý a stabilní. Vzhledem k ceně a stále se zlepšujícímu pokrytí jsou často vyhledávána připojení pomocí technologie WIFI na frekvenci 2,4 GHz, respektive nyní 5GHz. Tato připojení však mohou být rušena překážkami, počasím nebo rušena jiným vysíláním. V případě využití tohoto druhu internetu doporučujeme nechat poskytující firmu proměřit kvalitu signálu u zákazníka.

Za zmínku ještě stojí používání mobilního připojení 3G, které může někomu postačit jako záložní připojení nebo připojení na cesty, kde je potřeba podívat se na internet, případně stáhnout poštu, ale jako jediné připojení ho jednoznačně nedoporučujeme, jelikož je dnes potřeba stahovat obsáhlé aktualizace, standartem jsou dnes sociální sítě nebo sledování videí a technologie 3G není v tomto ohledu příliš vhodná. Navíc bývá omezena přenosem dat, tzv. FUPem.

Momentálně se slibně rozvíjí technologie 4G (LTE), kde rychlosti v místě se silným signálem začínají dosahovat kvalitních rychlostí, pokrytí však není dostatečné, což se ale může rychle měnit.

 

V případě zájmu o připojení technologií WIFI, doporučujeme námi prověřené firmy operující v okolí Karlových Varů.

O jejich nabídkách se můžete informovat zde:

www.ccinternet.cz

maxcomp ccinternet

 

 www.abcnet.cz

maxcomp abcnet

 

www.wavenet.cz

maxcomp wavenet