Jak správně odvirovat a vyčistit počítač

V prvé řadě je důležité si uvědomit a rozhodnout se jak budeme chtít počítač čistit. Existují dva základní druhy čištění:

1. Hardwarové čištění

Jako první si popíšeme hardwarové čištění, jedná se o čištění fyzické tedy od prachu, chlupů a dalších nečistot z ventilátorů a beden stolních počítačů i notebooků.

Používá se, především když se nám zařízení začne nadměrně zahřívat nebo již je tak znečištěné že se již automaticky vypíná či restartuje.

Toto čištění by se mělo provádět pravidelně, zanesením ložisek ventilátorů se výrazně snižuje jejich životnost, proto se obecně uvádí, že pro co nejdelší a bezporuchovou funkci HW komponentů by se mělo dělat minimálně jednou za půl roku (individuálně na pocit klienta i s kratší frekvencí).

Hodně lidí si myslí, že si toto čištění dokáže provést svépomocí doma. Bohužel se velmi často potvrdí nepsané pravidlo, že si neznalý zákazník muže HW poškodit a tím zbytečně celou opravu prodražit.

Nevhodný na tento úkon je vysavač s velkým výkonem, který svým tahem velmi rychle roztáčí lopatky ventilátoru, což není dobré na ložiska a taktéž na plastové části. V neposlední řadě si můžete vysát kabely nebo jiné drobné součástky.

Naše profesionální čištění
Cena: 350,- Kč

 

2. Softwarové čištění

Konečně se dostáváme na druhý způsob a to velmi obsáhlé softwarové čistění. Tento pojem v sobě ukrývá mnoho dílčích úkonů, není tak rychlé ani tak lehké jako HW čistění.

Skládá se z
Odvirování/Odspywarování - pouští se několik na sobě nezávislých placených programu (antivirů) které Váš operační systém zbaví téměř všeho balastu.
Bohužel žádný antiviroví program není všemocný a ve většině případů je i přes plně aktualizovaný OS a aktivní ochranu na počítači téměř vždy zachycen nějaký ten nežádoucí/nakažený soubor.
Naše doporučení jak tento problém co nejvíce omezit je dělat pravidelné aktualizace systému a mít zakoupený z některých komplexních řešení antivirové ochrany.

Vymazání dočasných souborů - pouští se specializovaný program právě na tuto problematiku, který prohledá Váš počítač a najde soubory, které si systém ukládá a již s nimi nepracuje, to samé u všech prohlížečů internetu nainstalovaných na zařízení.

Odinstalování nepotřebného SW - pouští se program, který dle našich předchozích zkušeností pod naším odborným dohledem odinstaluje nepotřebný SW. Programy odinstalované z vašeho počítače v žádném případě nenaruší stabilitu systému a také se nemusíte bát, že Vám odinstalujeme věci, které používáte. Odstraní se pouze to, co zpomaluje chod počítače nebo je bezpečnostním rizikem.

Nainstalují se veškeré bezpečnostní záplaty a aktualizace a to jak SW tak OS.
Celý tento soubor úkonů je nakonec kontrolován naším odborným pracovníkem, ten vše zkontroluje, a pokud zařízení již nevykazuje žádné nestandardní jednání je distribuováno ke koncovému zákazníkovi.

Naše profesionální čištění
1000 - 1200 Kč